Vigyázzon: veszélyes üzenet terjed a WhatsAppon, lefagyhat tőle a telefonja
Ártalmatlannak tűnik, de valójában komoly gondot képes okozni két angol nyelvű üzenet, amely a WhatsApp hálózatán kezdett terjedni több országban is.
Ártalmatlannak tűnik, de valójában komoly gondot képes okozni két angol nyelvű üzenet, amely a WhatsApp hálózatán kezdett terjedni több országban is.
A WhatsApp bemutatott egy új csoportbeállítási funkciót, amellyel kiválasztható, hogy kik tudják szerkeszteni a csoportinformációkat.
Hosszú évek egyre hangosabb felhasználói panaszáradata után a Facebooknál is belátták, hogy az egykor szinte mindenki által kedvelt Messenger egy jól használható üzenetküldőből egy kusza, túlzsúfolt alkalmazás lett. Mark Zuckerberg megígérte: tesznek ellene.
Hamarosan jön a WhatsApp új verziója, amellyel a jelek szerint küldés után akár egy órával is törölhetők lesznek az üzenetek az üzenetküldőben.
A telefon üzenet gombja mostantól kicsit többet nyújt: a Magyar Telekom lakossági és üzleti előfizetői számára is bevezeti az sms-t "helyettesítő" RCS (Rich Communication Services) szolgáltatását. Az újítás március folyamán mindenkihez eljut.
Félnivalója talán még nincs Mark Zuckerbergnek, de azért érdemes nyitva tartania a szemét: óriási táborral rendelkezik a kínai WeChat, amely irán Európában is egyre nagyobb az érdeklődés. Az üzenetküldőből platformmá növesztett szolgáltatás világszerte már egymilliárdnál is többen regisztráltak. És hogy mi köze ehhez a kedves mézfaló medvének? Komolyabb, mint hinnénk.
Több új funkcióval is bővül az Android saját üzenetküldője, amely hamarosan webes felületet is kap. Így akár a számítógép előtt ülve is SMS-ezhetnek majd az androidosok – nem mellesleg ingyen, ha van netkapcsolatuk.
Az Instagramon a felhasználók már jó ideje tudnak egymásnak üzeneteket küldeni, de úgy tűnik, hogy a Facebook és a Messenger példáját követve a chat funkció itt is egy különálló alkalmazást kap: a Direct appot 6 országban már tesztelik is.
A világ harmadik legbiztonságosabbnak kikiáltott üzenetküldője, a Telegram több hasznos újítást jelentett be.
Megjelent az FBI rémálmaként is emlegetett titkos üzenetküldő alkalmazás, a Signal számítógépes verziója.
Nem csillapodik a verseny a legnépszerűbb üzenetküldő szolgáltatások között. Ezúttal a Viber újított. Nagyon úgy tűnik, hogy egyszerre zajlik két folyamat: miközben a hozzászólásrendszerek chatesednek, a chatfelületek kommentesednek.
Két év alatt több mint 5 milliárd alkalommal mentette meg a kínos pillanatoktól felhasználóit a Viber “Üzenet törlése” funkciója. Akkora igény mutatkozik rá, hogy hamarosan megújítják a funkciót.
Egy anonim üzenetküldésre szolgáló alkalmazást idén már betiltottak, de most egy újabb ilyen szolgáltatás lett népszerű. Fejlesztői tanultak a korábbi hibákból, de így is csak felnőtteknek lehet igazán hasznos, gyereknek inkább káros.